Jak Spakować Się W Podróż Biznesową?

Wylatujesz w podróż służbą jednak nie wiesz, w jaki sposób się spakować? Koniecznie zapoznaj się zatem z kilkoma cennymi wskazówkami, które ułatwią Tobie biznesową wyprawę!

Jak się ubrać i co jest najpotrzebniejsze?

Twoja walizka powinna być lekka i uszyta z możliwie wytrzymałego materiału – doskonała jest ta skórzana! Walizka musi być odporna na uderzenia i zagniecenia. Do środka koniecznie zapakuj niezbędne rzeczy takie, jak: lekarstwa, kosmetyczkę, aparat, laptop, ładowarkę do telefonu oraz dokumenty – również te firmowe. W ten sposób unikniesz ich zniszczenia się. Oczywiście, pieniądze i bilety musisz zabrać ze sobą – nigdy nie pakuj ich do głównego bagażu! Co do stroju, najlepiej jest zabrać te ciemne ciuchy, będące uniwersalnym kolorami. Spodnie i koszule powinny być w typie casualowym, w których wyjdziesz zarówno na poranną kawę, jak i wieczorną kolację. Buty najkorzystniej zabrać również w neutralnym, ciemno-brązowym lub czarnym odcieniu. Weź awaryjnie dwie pary! Spakuj do torby podróżnej również odpowiednią ilość wizytówek – część możesz trzymać także w podręcznej torbie. Oczywiście, ważne jest posiadanie ważnych (sprawdź datę ważności przed podróżą!) dokumentów tożsamości, jak dowód czy paszport. Zrób również kserokopię dokumentów, na wypadek zgubienia ich bądź kradzieży.

W jaki sposób złożyć koszulę?

Zapnij guziki z przodu koszuli, a także te od mankietów. Połóż koszulę zapięciem do dołu, a plecami do góry. Wyrównaj boczne szwy oraz szwy od rękawów. Później, złóż symetrycznie części boczne koszuli, mniej więcej na wysokości połowy długości ramienia – boczne krawędzie muszą zejść się na plecach! Następnie, ułóż rękawy równolegle do złożonych boków. Postaraj się, by krawędzie złożonych boków nigdzie nie wystawały! Wygładź mankiety i złóż koszulkę w poprzek, na pół. Później, wystarczy przewrócić ją kołnierzykiem do góry i.. Gotowe! Proste, prawda?

A może torba podróżna z… Wieszakiem?

Doskonałą rzeczą, sprawdzającą się idealnie zamiast pokrowca, będzie specjalna torba z wieszakiem – możesz tam umieścić zarówno koszulę, jak i marynarkę, przeznaczoną specjalnie na podróż biznesową. Warto zainwestować w porządnej jakości, skórzaną torbę, ponieważ możemy mieć tylko jedną taką – w przeciwieństwie do kilku pokrowców. Oprócz marynarki, z łatwością zmieścisz tam również zapasowe koszule, krawaty, pasek, a nawet… Buty! Torba z wieszakiem jest więc doskonałą propozycją, jeżeli chodzi o niedługi wyjazd biznesowy. Z powodzeniem możesz zabrać ją nawet zamiast ogromnej walizki czy zwykłej torby! Wnętrze takiej torby z wieszakiem jest podzielone niezwykle funkcjonalnie, co ułatwi zagospodarowanie jej wnętrza. W środku znajduje się również pasek do marynarki, który zadba o jej ład w podróży, a także  uchwyt na wieszak. Po umieszczeniu marynarki lub koszuli, zwijasz ją w rulon i zapinasz skórzanym paskiem – żadna filozofia, a jak bardzo ułatwia podróż służbową! Mała waga i rozmiar torby to niewątpliwie ich atut. Wygodna rączka pozwoli na swobodne przenoszenie bagażu. Co ciekawe, po rozpięciu torby będzie można powiesić ją w… Swojej szafie!

Zobacz nasze inne torby podróżne: LINK