Jak dobrze zrobić pierwsze wrażenie?

Jak dobrze zrobić pierwsze wrażenie?

Pierwsze wrażenie. Z czego się składa? 

Nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Jak ustalili amerykańscy naukowcy to pierwsze kilka do kilkudziesięciu sekund decyduje o tym jakie wrażenie wywierasz na osobach, które spotykasz po raz pierwszy. Nieważne czy chodzi o imprezę, spotkanie biznesowe czy jakąkolwiek inna okazję – warto przygotować się do tego by świadomie wpływać na to jak zostaniesz zapamiętany. 

Na pierwsze wrażenie składa się mnóstwo czynników które podzielić możemy na dwie podstawowe grupy: wygląd i zachowanie. Jeżeli chodzi o zachowanie to zarówno w sieci jak i w księgarniach dostępna jest cała masa różnego rodzaju poradników. Dowiesz się z nich jak i co mówić, czy i w jaki sposób się uśmiechać, jakiego tonu głosu użyć, w jaki sposób gestykulować oraz jaką postawę ciała przybrać. 

Jeżeli chodzi o wygląd to nie będziemy się tu zajmować tak podstawowymi sprawami, jak ta, że musimy dostosować ubiór do okoliczności i że powinniśmy wyglądać ogólnie schludnie. W niniejszym artykule skupimy się na tym jak różnego rodzaju dodatki mogą nam pomóc przykuć uwagę rozmówcy, wywołać zainteresowanie, a nawet pchnąć rozmowę na ciekawe tory, dzięki czemu lepiej zapadniemy w pamięć i wywołamy lepsze pierwsze wrażenie. Takimi dodatkami są np. torby męskie  i akcesoria wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej. 

 

Dlaczego akurat skóra?

Skóra jest bardzo uniwersalnym materiałem, który może się świetnie dopasować do całej gamy różnych stylizacji od bardzo oficjalnej poprzez półoficjalne i casualowe aż do absolutnie swobodnych. Dotyczy to oczywiście skór garbowanych roślinnie. Zaryzykuję stwierdzenie, że mało jest sytuacji, w których skórzane akcesoria nie będą się świetnie komponowały do reszty. Dotyczy to w tej samej mierze kierowników w garniturach co rzemieślników i licealistów. 

Skóra jest materiałem szczególnym także z tego względu, że z czasem wytwarza się na niej naturalna patyna, która dodaje jej charakteru. Budzi to wrażenie solidności i wysokiej klasy wykonania a wrażenie to podświadomie przenosimy z obiektu na osobę, która go używa. 

 

Jakie akcesoria skórzane najlepiej wpłyną na dobre pierwsze wrażenie?

Jest pewna gama przedmiotów, które można wykorzystać do świadomej budowy dobrego pierwszego wrażenia. Będą to przedmioty, które przewijają się przed oczami naszego rozmówcy w trakcie pierwszych kilku minut spotkania. 

Poniżej podamy kilka przykładów różnego rodzaju akcesoriów ze skóry, które pomogą Ci w wywarciu bardzo dobrego pierwszego wrażenia. 

Wizytownik. To często pierwsza rzecz, po którą sięgamy po przywitaniu z nową osobą, z którą chcemy nawiązać dobre relacje. Może to być też ostatnia rzecz, którą mamy w rękach przed zakończeniem pierwszego spotkania. Nasz umysł jest tak skonstruowany, że z każdego wydarzenia najlepiej zapamiętujemy początek, najbardziej intensywny moment i zakończenie. Dlatego też skórzany wizytownik jakiego używamy może być świetnym gadżetem wspomagającym dobre pierwsze wrażenie. Dlaczego skórzany wizytownik to taki dobry pomysł? Bo każdy może mieć masowo produkowany wizytownik z tworzywa z jakimś grawerem laserowym – takie rzeczy kosztują grosze. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na skórzany wizytownik. Taki przedmiot to wytwór rzemiosła a nie seryjnej produkcji przez co ma zupełnie inny “ciężar gatunkowy”. 

 

Portfele. Ekskluzywny portfel ze skóry należy do grupy akcesoriów codziennego użytku, które świadczą o dobrym guście użytkownika. Mowa tu oczywiście o portfelach z prawdziwej skóry garbowanej roślinnie a nie o tandetnych podróbkach dostępnych na bazarach po czterdzieści pięć złotych. Jeżeli chodzi o portfel w kontekście pierwszego wrażenia to można go używać jako wizytownika, lub mimochodem wyciągnąć z niego jakąś notatkę podczas spotkania. 

 

Etui i pokrowce ze skóry. Różnego rodzaju skórzane etui na pokrowce i drobiazgi są nie tylko solidne i funkcjonalne ale także przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie rozmówcy. Tak jak pozostałe akcesoria wykonane z wysokiej jakości skóry garbowanej roślinnie budzą one respekt i budują pozytywny profesjonalny wizerunek użytkownika. Skórzany pokrowiec na telefon lub skórzane etui na dokumenty będą się wyróżniać. Podświadomie czujemy, że człowiek, który ma tego typu akcesoria skórzane to osoba solidna, która dba o szczegóły i z którą warto rozmawiać.      
 

Skórzane torby męskie i aktówki skórzane. Solidna skórzana torba to bardzo wyrazisty element “wyposażenia” każdej osoby, która pragnie być postrzegana jako solidny, poważny profesjonalista. Bardzo dobrze świadczy o tym choćby fakt, że torba skórzana “zrosła się” z wyobrażeniem o poważanych zawodach takich jak lekarz, nauczyciel a nawet listonosz – czyli z ludźmi, którym powierzamy nasze zdrowie, edukację naszych dzieci i nasze tajemnice. Ekskluzywna skórzana aktówka postawiona na biurku na początku spotkania robi wrażenie i przykuwa uwagę.

  

Akcesoria biurowe ze skóry. Pierwsze wrażenie ma znaczenie nie tylko gdy do kogoś idziesz ale i wtedy, gdy ktoś przychodzi do Ciebie. Dlatego też dobrym pomysłem na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia gdy ktoś odwiedza Cię w Twoim biurze jest otoczenie się wysokiej jakości akcesoriami. Skórzane gadżety na biurku będą dobrym uzupełnieniem umiejętności miękkich. Może być to skórzana podkładka pod mysz, skórzane etui na podręczne drobiazgi albo nawet skórzana podkładka na biurko. Tego typu drobiazgi pomagają w budowie dobrego pierwszego wrażenia. 

 

Podsumowanie.

Dobre pierwsze wrażenie opiera się nie tylko na umiejętnościach miękkich danej osoby ale też na tym jak ona wygląda. Ważnym elementem wyglądu, poza ubraniem, są przedmioty, które nosimy ze sobą. Torby męskie i akcesoria skórzane to wysokiej klasy przedmioty, które wywierają dobre wrażenie na innych dlatego warto świadomie wykorzystywać je w kontaktach z innymi. Pamiętaj jednak, że zasada ta dotyczy tylko oryginalnych przedmiotów wysokiej klasy, takich jak produkty Tuscany Leather. 

Zobacz nasze torby męskie tutaj: LINK